Duże zainteresowanie Polkomtelem

MEW
opublikowano: 21-02-2011, 21:36

Ponad 10 firm, w tym wszyscy dotychczas wymieniani duzi inwestorzy, złożyli oferty niewiążące na operatora sieci Plus.

Dzisiaj minął termin składania ofert wstępnych w procesie sprzedaży Polkomtela, operatora sieci Plus.

- Wpłynęło ponad 10 ofert, w tym wszyscy dotychczas wymieniani duzi inwestorzy – mówi źródło zbliżone do transakcji.

Na pewno ofertę złożyła szwedzka TeliaSonera, najbardziej zdeterminowany do zakupu operatora inwestor branżowy. Najprawdopodobniej ofertę złożył też Zygmunt Solorz-Żak, kontrolujący Cyfrowy Polsat i Telewizję Polsat, uznawany przez niektóre środowiska za faworyta w procesie. Wcześniej zainteresowane były norweski Telenor, hiszpańska Telefónica i América Móvil należąca do milionera Carlosa Slima. Obok największych na świecie funduszy private equity, takich jak Blackstone/TPG, Apax Partners, czy KKR. Teraz chętni na zakup spółki mają czas na spotkania z zarządem Polkomtela do początku kwietnia.  Akcjonariusze chcą zakończyć transakcję w połowie roku.

To jedna z największych, jeśli nie największa, tego typu transakcja w Europie w 2011 roku. Akcjonariusze wycenili ostatnio Polkomtela na 18 mld zł, co jest w górnych granicach widełek wycen rynkowych. Cena ma być decydującym kryterium przy wyborze firmy - nabywcy operatora sieci Plus. MEW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu