Dwie na trzy aplikacje antywirusowe na Androida nie działają

opublikowano: 18-03-2019, 13:59

Badacze z austriackiej firmy AV-Comparatives przeanalizowali 250 aplikacji oferujących zabezpieczenie antywirusowe smartfonów i tabletów korzystających z systemu Android. Wnioski są smutne, pisze The Independent.

Dwie trzecie antywirusowych aplikacji, dostępnych na Google Play, nie daje żadnego zabezpieczenia urządzeniom, poinformowało AV-Comparatives specjalizujące się w testowaniu programów antywirusowych.

Z analizy wynika, że mniej niż jedna trzecia badanych aplikacji była w stanie wykryć 30 proc. złośliwego oprogramowania, które pojawiło się w 2018 roku. 80 proc. badanych aplikacji nie zdołało spełnić podstawowych wymagań dotyczących cyberbezpieczeństwa.

- Niektóre z produktów zabezpieczających Androida blokowało tak mało malware’u, w niektórych przypadkach żadnego, że nie można ich nazwać aplikacjami antywirusowymi – głosi raport.

Kuriozalne jest to, że niektóre antywirusowe aplikacje z Google Play okazały się tak kiepskie iż uznawały same siebie za malware.

Co ciekawe, pomimo niskiej lub żadnej skuteczności, większość testowanych aplikacji z Google Play miało ocenę użytkowników na cztery lub więcej.

- Rekomendujemy używanie tylko aplikacji dobrze znanych, sprawdzonych i cieszących się dobrą opinią dostawców – głosi raport AV-Comparatives.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy