Dwie rekomendacje dla spółek IT

opublikowano: 23-12-2016, 11:50

Analitycy DM BDM podtrzymali zalecenie "akumuluj" dla Comarchu. Taka sama jest nowa rekomendacja dla Asseco Business Solutions.

"Poprawiający się portfel zamówień w kluczowych dla Comarchu obszarach, stwarza spore szanse na powrót do wzrostowej ścieżki wynikowej już od pierwszego kwartału 2017 r. Ponadto zwracamy uwagę, że w 2016 r. efekt przyrostu zatrudnienia nie był tak istotny jak w roku 2015, przez co baza kosztowa powinna rosnąć nieco wolniej w ujęciu r/r. Zwracamy uwagę także na utrzymujący się trend, zgodnie z którym coraz ważniejszy jest  udział oprogramowania własnego w przychodach ogółem spółki. Wreszcie uważamy, że zakończenie programu inwestycyjnego oraz dobre perspektywy wyników na kolejne lata pozwolą na wypłatę dywidendy z zysku za 2016 r." napisał w uzasadnieniu Marek Jurzec, autor raportu.

Specjalista podniósł wycenę akcji spółki do 187,1 zł. 

Cena docelowa akcji Asseco BS to 24,6 zł.

"Dotychczasowe wyniki spółki są dla nas budujące, ponadto brak ekspozycji na sektor administracji publicznej pozwala spółce w pełni korzystać z dobrej koniunktury na rynku komercyjnym. W przyszłym roku liczymy na większy popyt ze strony małych podmiotów, co ma związek z wprowadzeniem jednolitego pliku kontrolnego także w obszarze mniejszych firm. Pozytywnie oceniamy budowę centrum kompetencyjnego w zakresie ERP w ramach grupy Asseco, którego jednym z głównych filarów będzie właśnie Asseco BS, co naszym zdaniem pozytywnie wpłynie na zagraniczną ekspansję spółki" - uważa Marek Jurzec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu