Dzisiaj rząd określi stanowisko ws. zmiany ustawy o NBP

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 01-02-2002, 08:40

Rząd zdecyduje dzisiaj o udzieleniu poparcia dla projektu zmian w ustawie o NBP, autorstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego – zapowiedział w czwartek premier Leszek Miller. Projekt PSL zakłada rozszerzenie 9-osobowego składu rady o kolejnych sześć osób oraz poszerzenie kompetencji rady o odpowiedzialność za walkę z bezrobociem i wzrost gospodarczy.

Mimo że RPP zdecydowała się w środę na dokonanie kolejnej obniżki stóp procentowych, tym razem o 100-200 punktów bazowych, PSL nie zamierza wycofać propozycji legislacyjnych zmierzających do ograniczenia niezależności NBP. Leszek Miller pytany w czwartek przez dziennikarzy, czy rząd poprze propozycje legislacyjne PSL zmierzające do ograniczenia niezależności NBP odpowiedział, że w tej sprawie rząd zajmie stanowisko jutro. Premier powiedział też, że w piątek rząd będzie dyskutował również o decyzji RPP o obniżce stóp procentowych.

— Jest to krok we właściwym kierunku, ale stosunkowo płytki. Rząd oceni sytuację i zastanowi się nad dalszym współdziałaniem z RPP — powiedział dziennikarzom komentując środową decyzję RPP o obniżce stóp.

Posiedzenie rzadu rozpocznie się o godz. 14.00.

ONO, Reuter

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dzisiaj rząd określi stanowisko ws. zmiany ustawy o NBP