EBOR sprzedał pakiet akcji Alior Banku

ISBNews
opublikowano: 09-01-2015, 11:06

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) sprzedał 2,1 miliona akcji Alior Banku w procesie budowania przyspieszonej księgi popytu (ABB), poinformował EBOR. Sprzedany pakiet stanowi około 3% kapitału banku. EBOR posiada nadal 5.023% akcji Alior Banku.

Transakcję przeprowadzono 8 stycznia po zamknięciu sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prowadzącym księgę popytu był Citigroup. "Sprzedaż wzbudziła duże zainteresowanie ze strony szerokiego grona inwestorów instytucjonalnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą" - czytamy w komunikacie.

"Pozostając akcjonariuszem, EBOR zachowuje pewność co do przyszłych perspektyw Aliora i jego zdolności do wzmocnienia rentowności i pozycji rynkowej. Zmniejszając udział, zwiększamy płynność akcji Aliora, jednocześnie stale wspierając aktualną strategię wzrostową banku" - powiedziała dyrektor EBOR-u ds. instytucji finansowych i banków UE Lucyna Stańczak-Wuczyńska, cytowana w komunikacie.

Kapitał Alior Banku dzieli się na 69.978.366 akcji. Największym akcjonariuszem jest grupa Carlo Tassara, która posiada 26,18% udziału w kapitale i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EBOR sprzedał pakiet akcji Alior Banku