Czytasz dzięki

Echo Polska Properties kupuje cztery nieruchomości handlowe za 166,6 mln EUR

EPP kupuje centra handlowe od Blackstone, dzięki którym wejdzie do Kłodzka, Zamościa i Włocławka

Echo Polska Properties (EPP) podpisała umowę wstępną dotyczącą nabycia czterech nieruchomości handlowych od funduszy nieruchomościowych zarządzanych przez Blackstone. Wjedzie dzięki nim do Kłodzka, Zamościa i Włocławka.

EPP wzbogacił się o Galerię Twierdza w Kłodzku (23 039 mkw.), wraz z sąsiadującą z nią działką, Galerię Twierdza w Zamościu (23 785 mkw.) oraz centrum handlowe Wzorcownia we Włocławku (25 629 mkw.). Transakcja obejmuje też centrum handlowe Galeria Tęcza w Kaliszu (16 003 mkw.). W tym mieście EPP już jest właścicielem centrum handlowego Galeria Amber.

Wśród najemców są Grupa LLP, H&M, Rossman, Carrefour oraz Cinema 3D.  

- Kupno tych czterech centrów handlowych w miastach regionalnych jest częścią naszej strategii przekształcenia firmy w ‘narodowego czempiona’, przy jednoczesnym zagwarantowaniu dwucyfrowego wzrostu rocznej dywidendy na jedną akcję – mówi Hadley Dean, prezes EPP.

Zamknięcie transakcji jest przewidywane na kwiecień 2017 roku. Jest uwarunkowane zgodą urzędu antymonopolowego i wystawieniem polisy ubezpieczeniowej na EPP.
Doradcami komercyjnymi i prawnymi EPP były firmy Colliers International i Linklaters, natomiast doradcami sprzedającego była firma JLL i kancelaria Greenberg Taurig.

Notowane na giełdzie w Johannesburgu Echo Polska Properties chce stworzyć w Polsce największą generującą przychody platformę rentownych aktywów handlowych, biurowych i magazynowych. Działa w formule typu REIT. 15 proc. udziałów ma w nim giełdowe Echo Investment, 50 proc. – południowoafrykański Redefine Properties.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane