Elmo liczy na 36-45 mln zł

ZK
opublikowano: 22-04-2008, 00:00

Na połowę maja zaplanowane zostały zapisy w ramach oferty Elmo. Spółka zbiera gotówkę na akwizycje. Przynajmniej kilku firm.

Na połowę maja zaplanowane zostały zapisy w ramach oferty Elmo. Spółka zbiera gotówkę na akwizycje. Przynajmniej kilku firm.

Oferta publiczna Elmo, działającego w branży budownictwa infrastrukturalnego, obejmie 3 mln nowych akcji. To 25 proc. podwyższonego kapitału. Dodatkowo nie mniej niż 1,5 mln zaoferuje do sprzedaży główny udziałowiec — Zdzisław Sawicki. Widełki cenowe zostały ustalone na 12,50-15,50 zł. To oznacza, że firma zamierza zdobyć od 36,2 mln zł do 45 mln zł.

— Pieniądze chcemy wydać na przejęcia innych podmiotów — zapowiada Antoni Józefowicz, prezes Elmo.

W zależności od wielkości wpływów zarząd przygotował dwa scenariusze wydatków, w wersji minimalnej Elmo przejmie dwa przedsiębiortwa drogowo-mostowe i jedno z sektora wysokich napięć. W wersji maksymalnej liczba podmiotów z pierwszej branży wzrośnie pewnie do trzech. W sumie plany inwestycyjne opiewają na 50-65 mln zł.

— Mamy nadzieję na transakcje jeszcze w tym roku — odpowiada Antoni Józefowicz.

Według wstępnych szacunków, Elmo zwiększyło w 2007 r. sprzedaż o 31 proc. — do 85,9 mln zł, a zysk o 2 proc. — do 6,24 mln zł. Zbadane przez biegłego rewidenta prognozy na ten rok mówią zaś odpowiednio o 92,3 mln zł i 7,48 mln zł, ale nie uwzględniają przejęć, także kupionego w styczniu Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu. Ta firma miała w 2007 r. 18 mln zł przychodów i 800 tys. zł zysku.

Zapisy na akcje Elmo ruszą 14 maja i potrwają do 16 w transzy indywidualnej i trzy dni dłużej w transzy instytucjonalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy