Elon Musk obiecuje rekordowe dostawy Tesli

opublikowano: 12-06-2019, 13:27

Ostatnio Tesla ponownie zmagała się z trudnościami, ale prezes Elon Musk przewiduje większą sprzedaż w bieżącym kwartale.

Zapowiedzi prezesa Elona Piżma sprawiły, że akcjonariusze Tesli są optymistyczni. Na dorocznym walnym zgromadzeniu we wtorek Musk poinformował, że spodziewa się rekordowych dostaw w bieżącym kwartale. Firma ma być również na dobrej drodze do osiągnięcia celu produkcyjnego do końca roku. Akcje Tesli zyskały około czterech procent w obrocie posesyjnym.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk Bloomberg

W pierwszym kwartale dostawy spadły o 31 proc. Tesla wyprodukowała ostatnio znacznie mniej samochodów elektrycznych niż oczekiwano. Na początku roku zanotowano stratę netto w wysokości 702 mln USD, ponieważ firma musiała zmagać się z problemami z dostarczeniem swojego pełnego nadziei Modelu 3. Tesla spodziewa się wysokich wyników sprzedaży tego modelu.

Według wcześniejszych doniesień, w drugim kwartale koncern spodziewa się dostaw 90.000 - 100.000 aut elektrycznych. W pierwszym kwartale było ich mniej niż 63.000.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, Tesla zamierza sprzedać od 360.000 do 400.000 pojazdów w całym roku. Spółka chce również pozyskiwać kapitał od inwestorów.
Jednak wzrost produkcji obciąża finanse firmy. "Trudno jest być zyskownym przy wysokiej stopie wzrostu", powiedział Musk.

Tesla chce zaprezentować w nadchodzących miesiącach elektryczny model i prawdopodobnie pod koniec roku podejmie decyzję odnośnie miejsca produkcji aut w Europie.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy