Elon Musk ujawnił szczegóły modelu 3 z napędem na obie osie

opublikowano: 21-05-2018, 07:56
aktualizacja: 21-05-2018, 08:01

Elon Musk podał szczegóły dotyczące samochodu elektrycznego model 3 w wersjach o wyższych osiągach.

W serii wpisów na Twitterze twórca i szef Tesli poinformował, że będą dwie wersje auta model 3 z napędem na cztery koła. Ta o najwyższych osiągach ma kosztować ok. 78 tys. USD, czyli ponad dwa razy więcej niż normalne auto model 3. Będzie osiągała prędkość 250 km/h i przyspieszała od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy.

Tesla model 3
Zobacz więcej

Tesla model 3 fot. Bloomberg

- Prawie tak samo jak BMW M3, ale 15 proc. szybszy i z lepszym prowadzeniem. Pokona wszystko w swojej klasie na torze – napisał Musk.

„Zwykła” wersja model 3 z napędem na cztery koła ma osiągać prędkość 225 km/h i rozpędzać się „od zera do setki” w 4,5 sekundy. Ma kosztować 40 tys. USD, czyli o 5 tys. USD więcej  niż normalna wersja modelu 3.

Zasięg obu aut model 3 z napędem na cztery koła ma być taki sam jak normalnych, czyli ok. 500 km. Szef Tesli podkreśla, że praca obu silników jest tak zsynchronizowana, że jeden jest odpowiedzialny za zasięg, a drugi za przyspieszanie. Jednocześnie awaria jednego nie uniemożliwia dalszej jazdy.

Dostawy auta model 3 z napędem na cztery koła ruszą w lipcu, zapowiedział Musk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Elon Musk ujawnił szczegóły modelu 3 z napędem na obie osie