Embraer optymistycznie o popycie na mniejsze samoloty

opublikowano: 16-07-2018, 09:11

Brazylijski koncern lotniczy Embraer szacuje, że popyt na mniejsze samoloty o pojemności do 150 miejsc wyniesie około 10 550 sztuk w ciągu najbliższych 20 lat i będzie miał wartość około 600 mld USD, donosi Reuters.

W oświadczeniu opublikowanym podczas Farnborough Airshow, Embraer napisał, że flota samolotów tej wielkości w użytkowaniu ma wzrosnąć do 16 tys. sztuk w tym okresie, w porównaniu do 9 tys. obecnie znajdujących się w eksploatacji. Wzrost rynku będzie odpowiedzialny za 65 proc. tego popytu, zaś pozostałe 35 proc. będzie pochodzić z wymiany starszych modeli.

Embraer
Zobacz więcej

Embraer fot. Bloomberg

Firma poinformowała też, że zyski w branży lotniczej  ulegają erozji w związku ze wzrostem kosztów, które prawdopodobnie utrzymają się na wysokim poziomie.

Wcześniej Boeing informował, że podpisał wstępną umowę na pakiet kontrolny w dziale komercyjnym brazylijskiego producenta, w ramach nowego joint venture o wartości 4,75 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu