Emilewicz: być może w tym tygodniu nazwisko następcy wiceministra Kościńskiego

  • PAP
opublikowano: 01-07-2019, 15:37

Większość obowiązków dotychczasowego wiceministra MPiT Tadeusza Kościńskiego związanych z kontaktami z inwestorami zagranicznymi przejmuję osobiście - powiedziała PAP szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Dodała, że nazwisko następcy Kościńskiego, który przeszedł do MF, poznamy być może w tym tygodniu.

Dotychczasowy wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński od poniedziałku pełni funkcję wiceministra finansów. W komunikacie Ministerstwa Finansów podało, że premier powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Jak powiedziała w poniedziałek PAP szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii, MPiT blisko współpracuje z Ministerstwem Finansów.

Minister Emilewicz, pytana o to, kto zastąpi wiceministra Kościńskiego w resorcie przedsiębiorczości i technologii, odpowiedziała: "Mam nadzieję, że będziemy mogli to zakomunikować jeszcze w tym tygodniu".

Dodała, że większość obowiązków związanych z kontaktami z inwestorami zagranicznymi "przejmuje osobiście na ostatnie trzy miesiące".

"To ważne, aby inwestorzy czuli się spokojni" - podkreśliła.

 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy