Emilewicz: inwestowanie w Europie Środkowej jest najmądrzejszą decyzją, jaką może podjąć firma

  • PAP
opublikowano: 11-06-2019, 19:53

Region środkowoeuropejski ma ogromny wpływ na rozwój całej Europy - wskazała PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że inwestowanie w Europie Środkowej jest najmądrzejszą decyzją, jaką może podjąć firma.

Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii będzie reprezentować Polskę i cały region środkowoeuropejski podczas środowego Forum Inwestycyjnego Wielka Brytania – Europa Środkowa w Londynie.

"Ponad sześćdziesiąt lat temu Milan Kundera pisał o tragedii Europy Środkowej, o narodach oddzielonych siłą od ich cywilizacyjnego dziedzictwa i wolności obywatelskich. Dziś region ten ma ogromny wpływ na rozwój całej Europy" - podkreśla minister Emilewicz, która w Londynie, jak zaznacza, będzie wyjaśniać "dlaczego inwestowanie w Europie Środkowej jest najmądrzejszą decyzją, jaką może podjąć firma".

Podczas pobytu w Londynie szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii ma spotkać się też z wiceprezesem EBOR Jurgenem Rigterinkiem.

Forum Inwestycyjne Wielka Brytania – Europa Środkowa, promujące współpracę inwestycyjną między Wielką Brytanią a krajami Europy Środkowej, odbędzie się w środę po raz trzeci. Organizatorami jest ambasada Polski w Wielkiej Brytanii we współpracy z ambasadami krajów Europy Środkowej. Celem forum, jak wskazuje MPiT, jest przyciągnięcie brytyjskich inwestorów do innowacyjnych sektorów gospodarek naszego regionu. Chodzi też o zainteresowanie ich udziałem w dużych regionalnych projektach infrastrukturalnych.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy