Czytasz dzięki

Emilewicz: mamy o ponad 14,6 tys. więcej firm niż przed pandemią

  • PAP
opublikowano: 16-06-2020, 13:23

Liczba działalności gospodarczych jest obecnie o ponad 14,6 tys. większa niż przed pandemią Covid-19, poinformowała we wtorek podczas debaty na temat efektów Tarczy Antykryzysowej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz
Zobacz więcej

Jadwiga Emilewicz fot. Marek Wiśniewski

"W ubiegły wtorek osiągnęliśmy poziom zarejestrowanych działalności gospodarczych taki jak mieliśmy 11 marca tego roku. To znaczy, że mieliśmy 2,4 mln aktywnych podmiotów działających gospodarczo. Dzisiaj, po tygodniu, mamy ich o ponad 14,6 tys. więcej niż w miniony wtorek" - powiedziała Emilewicz.

"To oznacza, że gospodarka rzeczywiście się odmraża i efekty tego odmrażania zaczynamy widzieć. (...) To oznacza, że prowadzić działalność gospodarczą znowu się w Polsce opłaca" - dodała.

Wicepremier powiedziała też, że z Tarczy Finansowej PFR do firm dotarło już 49,6 mld zł. Są to pieniądze które zostały wykorzystane na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstw.

Z danych resortów rozwoju i rodziny wynika ponadto, że łącznie polskie firmy dostały z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR 84,26 mld zł.

Wicepremier zaznaczyła też, że pod względem wielkości pakietu osłonowego Polska znajduje się w czołówce Unii Europejskiej, dzięki czemu nasza gospodarka wraca na tory rozwoju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane