Czytasz dzięki

Emilewicz: spada dynamika wyrejestrowywania działalności gospodarczej

  • PAP
opublikowano: 06-05-2020, 13:21

Spada dynamika wyrejestrowywania działalności gospodarczej, to pozwala z optymizmem patrzeć na koniec roku - powiedziała w środę na konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Minister mówiła o wsparciu sektora transportowego oraz małych i średnich firm w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Zapewniła, że mamy już kompletne i komplementarne instrumenty, które sprawiają, że nie tylko coraz więcej firm się po pomoc zgłasza i ją otrzymuje, ale także spada dynamika wyrejestrowywania działalności gospodarczej z Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CIDG).

Dodała, że w rejestrze tym jest ciągle ponad 2 miliony podmiotów.

„Ta dynamika była bardzo duża w ostatnich dwóch tygodniach marca, w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia. Wiadomości za ostatni tydzień są bardzo optymistyczne, przedsiębiorcy przestali się wyrejestrowywać, przestali zawieszać swoją działalność” – powiedziała.

„Oznacza to, że korzystają z Tarczy, że widzą nadzieję, że program odmrażania gospodarki zaczyna przywracać nas na dobre tory” – mówiła.

Dodała, że jeżeli będziemy zastanawiać się pod koniec czerwca z jakimi parametrami możemy zakończyć ten rok, jak ucierpi polska gospodarka, to te dane pozwalają nam patrzeć z umiarkowanym optymizmem na koniec roku.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane