Energoaparatura obiecuje szybki wzrost

Zbigniew Kazimierczak
07-05-2008, 00:00

Bardzo szybki wzrost w latach 2008-10 — obiecują władze spółki. Ale pierwszy kwartał optymizmu nie potwierdza.

Bardzo szybki wzrost w latach 2008-10 — obiecują władze spółki. Ale pierwszy kwartał optymizmu nie potwierdza.

Portfel zamówień Energoaparatury, dostawcy usług inżynierskich i budowlano-montażowych, już wskazuje, że prognozy na 2008 r. powinny zostać przekroczone — uważa Tomasz Michalik, prezes spółki.

Po problemach finansowych w latach 2005-06, zakończonych układem z wierzycielami, katowicka firma zanotowała w ubiegłym roku 35 mln zł przychodów. Plan na ten rok mówi o ponad 50 mln zł i 5-procentowej rentowności netto.

— W latach 2008-10 nastąpi bardzo dynamiczny rozwój firmy. W naszej branży brakuje wykonawców, a my mamy bardzo dobry zespół specjalistów — zapowiadali dziś na spotkaniu z inwestorami przedstawiciele Energoaparatury.

Potwierdzeniem tych zapowiedzi ma być portfel zamówień — na koniec kwietnia miał wartość 20,4 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to tylko niespełna 2,9 mln zł. Co więcej — wartość kolejnych zleceń na ten rok, o jakie firma się ubiega, a zarząd ocenia szanse zdobycia kontraktu na ponad 50 proc., to następne 57 mln zł.

Zarząd Energoaparatury stara się namówić inwestorów do wzięcia udziału w nowej emisji 30,8 mln akcji oferowanych z prawem poboru. Zapisy potrwają do 16 maja. Chce w ten sposób zdobyć prawie 60 mln zł, głównie na zwiększenie kapitału obrotowego. Rzecz w tym, że cena emisyjna 1,95 zł jest o kilka groszy wyższa od kursu giełdowego.

Co więcej — raport z pierwszego kwartału nie potwierdza optymizmu zarządu. Sprzedaż udało się jeszcze utrzymać na poprzednim poziomie — około 8,3 mln zł, ale zysk spadł z 657 tys. zł do 29 tys. zł.

— Początek roku to nie jest dla nas najlepszy okres, poza tym część kontraktów przesunęła się nam na drugi kwartał — tłumaczy Tomasz Michalik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Energoaparatura obiecuje szybki wzrost