Estonia dokonała pierwszych aresztowań w aferze Danske Bank

opublikowano: 19-12-2018, 10:37

Estonia dokonała pierwszych aresztowań związanych z jedną z największych afer prania brudnych pieniędzy w historii z udziałem Danske Bank, zatrzymując 10 byłych pracowników estońskiego oddziału banku, donosi Reuters.

Władze w Danii, Estonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych badają płatności w wysokości 200 mld EUR dokonane poprzez maleńki estoński oddział duńskiego banku w latach 2007-2015.

Danske Bank
fot. Bloomberg

Jak wynika z oświadczenia estońskiej prokuratury, we wtorek zatrzymanych zostało przez policję kryminalną sześć osób i dodatkowe cztery w środę rano. Napisano w nim także, że” …istnieje powód, by podejrzewać, że świadomie przekazali klientom środki, które były podejrzane o pranie brudnych pieniędzy".

We wrześniu Danske Bank informował, że zgłosił ośmiu byłych pracowników estońskiej policji. W ówczesnym raporcie napisano też, że uznanych za winnych zostało w sumie 42 pracowników i agentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane