EuCO notuje rekordowy zysk i zwiększa skalę biznesu

Materiał partnera EuCO
opublikowano: 27-08-2015, 22:00

W ostatnich latach rośnie wysokość odszkodowań za szkody osobowe z polis OC, wypłacanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe poszkodowanym w wypadkach lub ich bliskim.

Gdy 6-7 lat temu Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) zgłaszało w imieniu osoby poszkodowanej sprawę o wypłatę odszkodowania do sądu, można było uzyskać za 1 pkt proc. uszczerbku na zdrowiu około 500-700 zł. Obecnie średnia kwota odszkodowania w sądach Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu EuCOwynosi 2200-2500 zł za 1 pkt proc. uszczerbku na zdrowiu. Pomoc osobom poszkodowanym w uzyskaniu od towarzystw ubezpieczeniowych jak najwyższego odszkodowania jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niemu mogą przeprowadzić kosztowne leczenie lub rehabilitację. Wielu poszkodowanych nie wie jednak, że mogą domagać się zadośćuczynienia lub odszkodowania od towarzystw ubezpieczeniowych nawet po kilkunastu latach od wypadku lub zdarzenia. W Polsce okres przedawnienia zależy od zdarzenia i może wynosić nawet do 20 lat. Coraz więcej jest także przypadków zasądzenia wysokiego odszkodowania. W ubiegłym roku dla klienta EuCO zapadł korzystny wyrok sądu, który dotyczy zapłaty przez towarzystwo ubezpieczeniowe rekordowego odszkodowania w wysokości 1,3 mln zł i wysokiej renty miesięcznej.

Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) to lider rynku odszkodowań w Polsce, który pomaga osobom poszkodowanym i ich bliskim uzyskać od firm ubezpieczeniowych odszkodowania i inne świadczenia.

Wyniki finansowe Grupy EuCO w pierwszym półroczu tego roku są rekordowe. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 71 proc. rok do roku i wyniosły 44,7 mln zł. Zyski wypracowane przez EuCO miały jeszcze wyższą dynamikę. O 139 proc. wzrósł zysk netto, do 11,7 mln zł. To prawie 70 proc. zysku netto EuCO w całym 2014 r.

— Duży udział we wzroście przychodów grupy ma wzrost przychodów z tytułu spraw o odszkodowania związane z zadośćuczynieniem po śmierci bliskiej osoby. W tej grupie spraw coraz częściej towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowania na satysfakcjonującym poziomie już na etapie przedsądowym. We wzroście przychodów grupy miała udział także działalność związana z wykupem cesji wierzytelności (szkody majątkowe), która przyniosła w pierwszym półroczu tego roku 3,4 mln zł przychodów wobec 0,8 mln zł przychodów rok wcześniej. Również segment odszkodowań uzyskiwanych dla naszych klientów w trybie sądowym miał bardzo dobre wyniki w pierwszym półroczu. Wynik netto Kancelarii Radców Prawnych EuCO — obsługującej sprawy sądowe, wyniósł 7 mln zł w pierwszym półroczu tego roku i wzrósł o 49 proc. w porównaniu z wynikiem z pierwszego półrocza roku ubiegłego — mówi Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu EuCO.

W pierwszym półroczu 2015 r. dynamiczny rozwój kontynuowała spółka niekonsolidowana, działająca na rynku rumuńskim.

W tym okresie EuCO w Rumunii zgłosiło do towarzystw ubezpieczeniowych ponad 700 spraw o odszkodowania w trybie przedsądowym oraz 130 pozwów sądowych o odszkodowania. Portfel spraw zgłoszonych w trybie przedsądowym i sądowym w Rumunii wynosi już ponad 50 mln zł.

EuCO będzie nadal aktywnie pozyskiwało sprawy o odszkodowania osobowe.

Jednak spółka koncentrować się będzie na pozyskiwaniu spraw o jak największej wartości. Celem strategicznym EuCO jest także rozwój nowych produktów w obszarze odszkodowań i kontynuacja współpracy z partnerami biznesowymi w segmencie skupu spraw o odszkodowania majątkowe. Ponadto szybko rozwijająca się spółka w Rumunii ma być konsolidowana od czwartego kwartału tego roku. EuCO nie wyklucza w przyszłym roku wejścia na nowy, duży i perspektywiczny rynek zagraniczny oraz rozważa przejęcia na polskim rynku firmy konkurencyjnej lub portfela zgłoszonych do towarzystw ubezpieczeniowych spraw o odszkodowania.

— Nasze plany są bardzo ambitne, ale realne, i to sprawia, że perspektywy wzrostu przychodów i wyników Grupy EuCO są bardzo obiecujące — dodaje Krzysztof Lewandowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera EuCO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu