Europejskie giełdy przerwały serię spadków

MD
10-12-2009, 18:48

Na zamknięciu czwartkowych sesji główny indeks w Londynie rósł o 0,8 proc., a w Paryżu i Frankfurcie o 1,1 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 zyskał w 1,0 proc.

Po trzech dniach spadków, na europejskich giełdach wreszcie poprawiły się nastroje. Duży w tym udział liczących się polityków. Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Jean-Claude Juncker, szef tzw. eurogrupy, dali wyraźny znak, że nie ma mowy o biernym przyglądaniu się zapaści finansowej Grecji. Reakcją był wzrost kursów banków, przede wszystkim na giełdzie w Atenach. Zdrożały mocno akcje m.in. National Bank of Greece i EFG Eurobank Ergasias, największych krajowych kredytodawców. W górę poszedł kurs brytyjskiego Royal Bank of Scotland, który według The Wall Street Journal jest bliski sprzedaży aktywów w Chinach, Malezji i Indiach innemu brytyjskiemu bankowi, HSBC. Na giełdzie w Mediolanie drożał Banca Popolare dell’Emilia Romagna, który ma wejść do jednego z indeksów, co może zwiększyć popyt na jego akcje ze strony funduszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Europejskie giełdy przerwały serię spadków