Eurowizja podrożyła noclegi w Sztokholmie

AD
opublikowano: 04-05-2016, 13:18

Średni koszt zakwaterowania w Sztokholmie w trakcie trwania konkursu Eurowizji wzrósł o 36 proc. – donosi wyszukiwarka hoteli Trivago. Najczęściej oglądaniem konkursu na żywo interesują się Szwedzi, Duńczycy i Norwegowie.

mat. prasowe

Według Trivago, aby znaleźć nocleg hotelowy w Sztokholmie między 10 i 14 maja, gdy będzie odbywać się tam finał Eurowizji, należy liczyć się ze średnim wydatkiem rzędu 273 EUR, co oznacza wzrost o 36 proc. względem ceny zwykle płaconej w tym czasie. To wyliczenie dotyczy hoteli znajdujących się najbliżej areny narodowej Globen, gdzie będą odbywać się koncerty.

Turyści, którzy liczą się z dłuższym dojazdem, zapłacą nieco mniej, bo ok. 272 EUR, co również jest ceną wyższą niż zwykle – o 26 proc.

Ze statystyk Trivago wynika także, że najwięcej za przyjazd na Eurowizję są w stanie zapłacić Norwegowie i Szwedzi.

Serwis sprawdził też, jakie narodowości najczęściej szukają noclegu w Sztokholmie w dniach trwania konkursu i porównał je ze średnim ich zainteresowaniem zwykle w tym czasie. Najwyższe zainteresowanie odnotowano wśród Szwedów, Norwegów i Duńczyków, ale na widowni nie powinno również zabraknąć Niemców, Hiszpanów i Włochów.

Polskę na tegorocznym konkursie będzie reprezentował Michał Szpak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane