Fabryka baterii Mercedes-Benz w Jaworze ruszy po wakacjach

opublikowano: 23-06-2020, 22:00

W zeszłym miesiącu uzyskano zgody na użytkowanie hali produkcyjnej, a obecnie trwa montaż drugiej linii w fabryce baterii elektrycznych Mercedes-Benz w Jaworze na Dolnym Śląsku.

Uruchomienie pierwszej (do pojazdów hybrydowych) planowane jest po wakacjach, a pozostałych — w pierwszym kwartale 2021 r. Docelowo zakład będzie produkował także baterie do samochodów osobowych w pełni elektrycznych z gamy EQ (Electric Intelligence).

Projekt budowy fabryki baterii został wyłączony z przerwy w pracy, tak aby móc w pełni działać po zakończeniu kryzysu. Od końca 2019 r. działa już w Jaworze fabryka silników spalinowych koncernu.

Na początku maja, po niespełna miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, stopniowo wznowiła działalność. Do dziś wyprodukowała 22 tys. czterocylindrowych silników wysokoprężnych.

650 - tyle osób pracuje obecnie w Mercedes-Benz Manufacturing Poland, a 36 proc. z nich to kobiety (średnia w fabrykach Mercedesa na świecie wynosi 15 proc.)

1300 - tyle osób ma docelowo pracować w obu zakładach w Jaworze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk, PAP

Polecane