Filipiny: kobieta podejrzewana o oszustwo na załatwienie pracy w Polsce

opublikowano: 05-11-2019, 14:17

50-letnia Cherry Flores została zatrzymana po tym jak 12 osób zarzuciło jej przywłaszczenie pieniędzy przekazanych w zamian za załatwienia pracy w Polsce.

Jedna z osób oskarżających Flores powiedziała, że w zamian za 55 tys. peso (4,2 tys. zł) obiecywała załatwienie wszystkich formalności dotyczących przelotu i zdobycia pracy w Polsce. Podejrzenia pojawiły się, kiedy zaczęła domagać się dodatkowych pieniędzy.

Flores zaprzecza zarzutom. Twierdzi, że jej pracodawca ma bezpośredni kontakt z agencją w Polsce zajmującą się zatrudnianiem obcokrajowców. Kobieta przekonuje, że pracuje dla NZ Travel and Tours, którego właścicielem jest prawnik Mark De Vera. Policja sprawdziła jednak, że NZ Travel and Tours nie znajduje się w rejestrze firm uprawnionych do wysyłania pracowników za granicę. Flores powiedziała, że czeka na powrót pracodawcy, który jakoby wciąż jest w Polsce skąd ma wrócić dokumentami osób oskarżających ją o oszustwo.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cebudailynews.inquirer.net

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy