Finlandia sprawdzi, czy nokie wysyłały informacje do Chin

opublikowano: 21-03-2019, 14:05

Rzecznik ochrony danych osobowych przeprowadzi dochodzenie, które ma ustalić, czy komórki Nokia 7 Plus wysyłały informacje do Chin, pisze Reuters.

Norweska telewizja publiczna NRK poinformowała w czwartek o naruszeniu poufności danych w telefonach Nokia 7 Plus, budowanych na licencji przez spółkę HMD Global. Ogłosiła, że spółka „przyznała, że nieokreślona liczba telefonów Nokia 7 Plus wysyłała dane na serwer w Chinach”.

youtube.com

Fińska spółka HMD Global twierdzi, że nie dzieliła się żadnymi danymi osobistymi ze stroną trzecią. Przyznała jednak, że był błąd w oprogramowaniu partii komórek, ale został usunięty.

Rzecznik danych osobowych Reijo Aarnio powiedział Reutersowi, że sprawdzi czy nie doszło do naruszenia prawa.

Telewizja NRK ujawniła, że sygnał o możliwym wycieku danych zgłosił jej jeden z użytkowników Nokii 7 Plus, który wykrył iż jego komórka kontaktuje się z konkretnym serwerem i wysyła na niego pakiety zakodowanych danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane