Francja i Wielka Brytania zaproponują utworzenie strefy bezpieczeństwa w Kabulu

  • PAP
opublikowano: 29-08-2021, 12:14

Francja i Wielka Brytania przedstawią na nadzwyczajnym posiedzeniu ONZ w poniedziałek projekt rezolucji , proponując utworzenie bezpiecznej strefy w Kabulu, aby chronić ludzi próbujących opuścić Afganistan - powiedział w niedzielę prezydent Francji Emmanuel Macron.

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
fot. ARC

„Nasza propozycja rezolucji ma na celu zdefiniowanie bezpiecznej strefy w Kabulu pod kontrolą ONZ, która pozwoliłaby na kontynuowanie operacji humanitarnych” – powiedział Macron francuskiej gazecie Le Journal du Dimanche (JDD) w wywiadzie opublikowanym w niedzielę.

Macron powiedział, że Francja prowadzi wstępne rozmowy z talibami na temat sytuacji humanitarnej w Afganistanie i ewentualnej ewakuacji większej liczby osób z kraju.

Amerykańskie siły zbrojne, które strzegą lotniska w Kabulu, mają się wycofać we wtorkowym terminie wyznaczonym przez prezydenta Joe Bidena. Francja jest jednym z krajów, które również zakończyły ewakuacje z lotniska w Kabulu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane