Francuscy dziennikarze podejrzani o próbę szantażowania króla Maroka

PAP
opublikowano: 27-08-2015, 20:50

Dwoje francuskich dziennikarzy zostało zatrzymanych w czwartek w Paryżu w związku z podejrzeniami o próbę szantażu wobec króla Maroka Mohammeda VI. Według źródeł w wymiarze sprawiedliwości żądali 3 mln euro za wstrzymanie się od kompromitującej publikacji.

Dwoje dziennikarzy, Eric Laurent i Catherine Graciet, zostało zatrzymanych po spotkaniu, na którym otrzymali pieniądze - poinformowały źródła zbliżone do sprawy.

Według "Le Point" Laurent w lipcu zażądał od przedstawiciela króla Maroka pieniędzy za wstrzymanie się od opublikowania książki zawierającej kompromitujące informacje. Strona marokańska zwróciła się wówczas do francuskiego wymiaru sprawiedliwości.

Na kolejnej rozmowie z przedstawicielem króla dziennikarz zgodził się na kwotę 2 mln euro. Został zatrzymany w czwartek z Graciet, współautorką książki, po spotkaniu w paryskiej restauracji, gdzie otrzymał część pieniędzy - informuje radio RTL.

Media francuskie podają, że Laurent jest autorem kilku książek o Maroku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Francuscy dziennikarze podejrzani o próbę szantażowania króla Maroka