Francuskie supermarkety krytykowane za sprzedaż mięsa zebry

opublikowano: 02-01-2019, 16:16

Francuska organizacja praw zwierząt protestuje przeciwko sprzedaży w supermarketach mięsa egzotycznych zwierząt, szczególnie zebry, która jest zagrożonym gatunkiem.

Organizacja „30 million d'amis” („30 milionów przyjaciół”) ogłosiła, że supermarkety Carrefour, Auchan, Intermarché, Houra i Cora sprzedają mięso m.in. zebry, strusia, kangura i bizona. Choć sprzedaż tego mięsa nie jest nielegalna, organizacja uważa, że supermarkety popełniają błąd oferując mięso gatunków zagrożonych.

Zobacz więcej

youtube.com

- W czasach, kiedy światowa bioróżnorodność załamuje się, sprzedawanie mięsa zagrożonych gatunków jest niestosowne – głosi komentarz „30 million d'amis”. - To śle bardzo zły sygnał do konsumentów i sprawia wrażenie, całkowicie fałszywe, że populacja zebry jest niezagrożona – dodaje. 

Oferowane we Francji mięso zebry pochodzi z hodowli na farmach w RPA. Populacja żyjących dziko zwierząt tego gatunku zmniejszyła się jednak w ostatnim ćwierćwieczu o 25 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu