Frank znów króluje

WST, Bloomberg
06-05-2010, 17:24

Czwartek przyniósł kolejne osłabienie polskiej waluty. Najmocniej złoty tracił do franka. Szwajcarska waluta, w  okresach niepokojów uznawana za jedną z najbardziej bezpiecznych i stabilnych na  świecie zyskuje również w stosunku do innych walut. W tym względem euro, które jest rekordowo słabe.

Szwajcarski frank wspiął się w czwartek do najwyższego poziomu względem europejskiej waluty od momentu jej wprowadzenia w 1999 r.  Zwyżka miła miejsce na fali spekulacji, że Narodowy Bank Szwajcarii „poluzował” swoje nastawienie dążące do zmniejszenia aprecjacji franka.

Kurs francka w stosunku do euro wzrósł w pewnej chwili do poziomu 1,4144. Sięgający 1,3 proc. dzienny wzrost jest największym  od 10 lutego 2009 r. W ciągu trzech poprzednich dni notowania franka pozostawały stabilne, gdyż panowało powszechne przekonanie, że SNB sprzedawał franka by nie dopuścić do jego nadmiernego wzmocnienia.

Ciężkie dni przeżywa też złoty. W stosunku do franka osłabiał się w czwartek o ponad 2,6 proc. schodząc do poziomu 2,92. To poziomy nie notowane od końca czerwca 2009 r.
Frank znów królujeFrank znów króluje

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Frank znów króluje