FT: Allianz przestaje ubezpieczać spółki węglowe

opublikowano: 04-05-2018, 09:03
aktualizacja: 04-05-2018, 09:04

Allianz nie będzie już sprzedawał ubezpieczeń kopalniom i elektrowniom węglowym, co ma służyć zmniejszeniu wykorzystania paliw kopalnych, informuje The Financial Times.

Niemiecki gigant ubezpieczeniowy zapowiedział, że „wygasi” ryzyko węglowe w swoim biznesie do 2040 roku. Allianz zaprzestanie także inwestycji w spółki, które nie będą obniżały emisji gazów cieplarnianych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

The Financial Times zwraca uwagę, że spółki ubezpieczeniowe są pod coraz większą presją grup obrońców klimatu wzywających do zaprzestania robienia interesów z branżą węglową. Dziennik przywołuje przykład z tego tygodnia, kiedy samorząd Paryża wezwał firmy ubezpieczeniowe „do zobowiązania się do przeciwdziałania skażeniu powietrza i wycofania wsparcia dla projektów i spółek z sektora węglowego, przede wszystkim z Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce”.

Allianz poinformował, że ogłoszona właśnie decyzja oznacza dla niego o 50 mln EUR mniej składek rocznie z tytułu ubezpieczenia kopalni węgla i elektrowni węglowych. Katharina Latif, szefowa Allianza ds. odpowiedzialności korporacyjnej powiedziała, że spółka odczuje skutki decyzji „w krajach gdzie prowadzimy działalność na dużą skalę, jak Australia, Tajlandia, Indonezja czy Polska”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / FT: Allianz przestaje ubezpieczać spółki węglowe