Fulneczek: PZU nie było wykorzystywane w kampaniach wyborczych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-02-2005, 12:21

Były prezes PZU Roman Fulneczek zapewnił w piątek członków sejmowej komisji śledczej ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU, że za czasów jego prezesury PZU nigdy nie było wykorzystywane przez partie polityczne w kampaniach wyborczych. Fulneczek w latach 1993-1996 był najpierw członkiem zarządu, a potem prezesem zarządu PZU.

Były prezes PZU Roman Fulneczek zapewnił w piątek członków sejmowej komisji śledczej ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU, że za czasów jego prezesury PZU nigdy nie było wykorzystywane przez partie polityczne w kampaniach wyborczych. Fulneczek w latach 1993-1996 był najpierw członkiem zarządu, a potem prezesem zarządu PZU. 

Bogdan Lewandowski (SdPl) dopytywał się, czy pieniądze z reklam telewizyjnych zamawianych przez PZU nie służyły finansowania partii politycznych. Fulneczek zaprzeczył, by taka sytuacja miała miejsce.

Jak powiedział, PZU kupowała reklamy także w prasie, "od +Tygodnika Solidarność+ po +Trybunę+". Tłumaczył, że jedyną podstawą decyzji PZU o reklamowaniu się w danej gazecie był jej nakład. "Nigdy nie miałem nacisków, żeby w tej czy innej gazecie była reklama" - zapewnił Fulneczek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fulneczek: PZU nie było wykorzystywane w kampaniach wyborczych