Fundusz Softbanku zainwestował w startup przedłużający życie psów

opublikowano: 26-07-2021, 13:19

Vision Fund 2, należący do japońskiego Softbanku, był liderem rundy finansowania, która przyniosła 75 mln USD amerykańskiemu startupowi Embark Veterinary, który za pomocą testów genetycznych umożliwia wydłużenie życia psów.

Po ostatniej rundzie finansowania wycena Embark Veterinary sięgnęła 700 mln USD, powiedział prezes Ryan Boyko. Ujawnił, że spółka chce wydać pozyskane pieniądze na zwiększenie zatrudnienia i rozwój produktów. Planuje także większą ekspansję zagraniczną. Obecnie obsługuje klientów z USA i Kanady.

- Pandemia spowodowała, że rodziny zdały sobie sprawę iż chcą, aby ich psy pozostały z nimi tak długo jak to tylko możliwe – powiedział.

Embark, który zajął się także DNA psa należącego do Masayoshi Sona, założyciela Softbanku, stawia sobie za cel wydłużenie życia psów o trzy lata do końca obecnej dekady.

Startup sprzedaje “Breed ID”, a także szereg innych testów, pozwalających sprawdzić ponad 200 zagrożeń dla zdrowia psa. Boyko powiedział, że opiekunowie czworonogów mogą przedłużyć im życie dzięki świadomości m.in., jakie jedzenie i leki mogą im nie służyć.

W 2020 roku Embark zwiększył przychody o 235 proc. i w tym roku mogą one przekroczyć 100 mln USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane