Fundusz Sorosa szykuje się do handlu kryptowalutami

opublikowano: 09-04-2018, 06:57
aktualizacja: 09-04-2018, 06:59

W styczniu słynny inwestor George Soros przekonywał o bańce spekulacyjnej na kryptowalutach. Obecnie jego fundusz szykuje się do handlu nimi.

Adam Fisher, nadzorujący makro inwestycje w Soros Fund Management otrzymał zgodę na handel wirtualnymi walutami, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Jego źródła twierdzą, że Fisher jeszcze nie przeprowadził żadnych transakcji.

Zobacz więcej

George Soros (fot. Bloomberg)

W styczniu podczas forum ekonomicznego w Davos 87-letni Soros mówił, że kryptowaluty z powodu bardzo wysokiej zmienności nie funkcjonują jak normalny pieniądz. W przeciwieństwie do innych prominentnych osób nie przepowiadał jednak krachu na rynku wirtualnych pieniędzy. Od tego czasu wartość bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty, spadła o prawie 50 proc.

Soros jest od ostatniego kwartału 2017 roku niebezpośrednio zaangażowany w rynek kryptowalut. Jego fundusz jest trzecim pod względem wielkości akcjonariuszem spółki Overstock.com, która w sierpniu ubiegłego roku została pierwszym dużym detalistą akceptującym płatności wirtualnymi pieniędzmi. Spółka zamierzała także otworzyć giełdę kryptowalut i stworzyć własny wirtualny pieniądz, którym można by na niej handlować. Jednak w marcu Overstock.com ujawnił, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi dochodzenie w sprawie ICO spółki, co spowodowało spadek jej kursu o ok. 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu