Fundusz Sorosa szykuje się do handlu kryptowalutami

aktualizacja: 09-04-2018, 06:59

W styczniu słynny inwestor George Soros przekonywał o bańce spekulacyjnej na kryptowalutach. Obecnie jego fundusz szykuje się do handlu nimi.

Adam Fisher, nadzorujący makro inwestycje w Soros Fund Management otrzymał zgodę na handel wirtualnymi walutami, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Jego źródła twierdzą, że Fisher jeszcze nie przeprowadził żadnych transakcji.

George Soros (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

George Soros (fot. Bloomberg)

W styczniu podczas forum ekonomicznego w Davos 87-letni Soros mówił, że kryptowaluty z powodu bardzo wysokiej zmienności nie funkcjonują jak normalny pieniądz. W przeciwieństwie do innych prominentnych osób nie przepowiadał jednak krachu na rynku wirtualnych pieniędzy. Od tego czasu wartość bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty, spadła o prawie 50 proc.

Soros jest od ostatniego kwartału 2017 roku niebezpośrednio zaangażowany w rynek kryptowalut. Jego fundusz jest trzecim pod względem wielkości akcjonariuszem spółki Overstock.com, która w sierpniu ubiegłego roku została pierwszym dużym detalistą akceptującym płatności wirtualnymi pieniędzmi. Spółka zamierzała także otworzyć giełdę kryptowalut i stworzyć własny wirtualny pieniądz, którym można by na niej handlować. Jednak w marcu Overstock.com ujawnił, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi dochodzenie w sprawie ICO spółki, co spowodowało spadek jej kursu o ok. 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Fundusz Sorosa szykuje się do handlu kryptowalutami