Fundusze zarobiły przez tydzień ponad 1,5 mld EUR na krachu Wirecard

opublikowano: 25-06-2020, 16:13

Coatue Management oraz dziewięć innych funduszy hedgingowych zarobiło łącznie ponad 1,5 mld EUR w tydzień na krótkiej sprzedaży akcji Wirecard, informuje Reuters.

Krótka sprzedaż polega na pożyczeniu akcji i natychmiastowej sprzedaży w oczekiwaniu, że ich cena spadnie w przyszłości. Wówczas będzie je można odkupić po niższym kursie i oddać, zachowując różnicę wartości.

fot. Bloomberg

W czwartek kurs akcji Wirecard spadał do 2,5 EUR. Tydzień temu notowano je po 104,50 EUR. Dla Coatue Management, który miał największą pozycję krótkiej sprzedaży akcji niemieckiej spółki, oznacza to ok. 271 mln EUR zysku „na papierze”, wynika z wyliczeń Reutersa.

Wartość rynkowa Wirecard spadła przez tydzień o 97 proc. po tym jak okazało się, że spółka mogła sfałszować zapisy księgowe na kwotę 1,9 mld EUR. W czwartek niemiecki operator płatności ogłosił, że wszczął postępowanie upadłościowe, a zarząd spółki poinformował, że kontynuacja przez  nią działalności nie jest pewna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane