FunEnglish.pl nauczy angielskiego Hiszpanów

opublikowano: 30-03-2012, 00:00

Spółka rozpoczyna sprzedaż e-kursów językowych na rynku hiszpańskim. To kolejny etap zagranicznej ekspansji.

Polska firma tworząca multimedialne materiały dydaktyczne wspierające proces nauczania języków obcych 29 marca zadebiutowała w Hiszpanii. Ruszył serwis ingles123.es oferujący kursy nauki języka angielskiego dostosowane do potrzeb hiszpańskojęzycznych klientów. To odpowiednik polskiej wersji angielski123.pl, portalu za pośrednictwem którego prowadzona jest m.in. sprzedaż produktów i działalność szkoleniowa realizowana w systemie e-learning.

W dalszej perspektywie spółka planuje wejście na rynki anglojęzyczne, gdzie rozpocznie dystrybucję własnych programów do nauki języka niemieckiego, potem również hiszpańskiego. FunEnglish.pl chce działać również na rynku w Rosji. Poza krajem spółka prowadzi już działalność na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W Polsce natomiast, gdzie działa od ponad dwóch lat, wypuściła na rynek e-kursy języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego oraz kurs szybkiego czytania i kurs dla dzieci FunEnglish.pl. W przygotowaniu są już kolejne programy — do nauki włoskiego, francuskiego i rosyjskiego. Każdy produkt po premierze na rynku polskim jest w ciągu 2-3 miesięcy tłumaczony, a następnie sprzedawany również na rynkach zagranicznych.

— Kolejne wersje językowe znacząco zwiększają potencjał rynkowy produktów. Obecnie z naszych programów korzysta ok. 40 tys. użytkowników, ponad 950 bibliotek publicznych, 900 szkół publicznych i ponad 70 prywatnych szkół językowych — wylicza Bartłomiej Postek, wiceprezes spółki FunEnglish.pl.

W ubiegłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej oprogramowaniu FunEnglish nadało status pierwszego w Polsce podręcznika internetowego dopuszczonego do użytku szkolnego. Natomiast pod koniec września 2011 r. Katarzyna Hall, minister edukacji, wręczyła przedstawicielom firmy międzynarodową nagrodę European Language Label, przyznawaną za innowacje w dziedzinie nauczania języków obcych. Dodatkowo od 2011 r. Fun English współpracuje z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w efekcie czego biblioteki zrzeszone w Programie Rozwoju Bibliotek uzyskały bezpłatny dostęp do platformy FunEnglish.pl i mogą udostępniać go swoim czytelnikom. Spółka planuje również otworzyć kilka szkół stacjonarnych, które będą funkcjonować na zasadzie franczyzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / FunEnglish.pl nauczy angielskiego Hiszpanów