Czytasz dzięki

Gaz-System: taryfa na 2021 r. dla „Jamału” jest o 16,5 proc. wyższa od stosowanej

  • PAP
opublikowano: 08-06-2020, 11:23

Zatwierdzone przez prezesa URE na 2021 r. taryfy za przesył gazu gazociągiem jamalskim są o 16,5 proc. wyższe od obowiązujących. Jak przypomina Gaz-System, na „Jamale” obowiązują taryfy z 2017 r., taryfa na 2020 r. została bowiem zaskarżona.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na przesył gazu w 2021 r. dla spółki Europol Gaz za przesył gazu gazociągiem jamalskim. Gdyby weszły w życie, przesył gazu gazociągiem jamalskim będzie droższy o około 16 proc. w stosunku do stosowanych stawek.

Jak przypomniał Gaz-System, operujący na polskim odcinku gazociągu jamalskiego, dla przesyłu gazu nadal obowiązuje taryfa zatwierdzona na rok 2017 r.

Zgodnie z opublikowaną w piątek taryfą, w przypadku Europol Gazu i gazociągu jamalskiego, opłaty stałe spadają o prawie 20 proc. w stosunku do taryfy, zatwierdzonej na 2020 r., która jednak nie obowiązuje z powodu zaskarżenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane