Gazprom zmniejszył dostawy gazu do Europy z powodu mrozów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 15:12

Rosyjski koncern Gazprom zmniejszył dostawy gazu dla Węgier i Bośni-Hercegowiny ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na surowiec na krajowym rynku wywołane przez ostre mrozy w Rosji - poinformował w środę przedstawiciel Gazpromu.

Rosyjski koncern Gazprom zmniejszył dostawy gazu dla Węgier i Bośni-Hercegowiny ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na surowiec na krajowym rynku wywołane przez ostre mrozy w Rosji - poinformował w środę przedstawiciel Gazpromu.

     Rosyjski koncern zmniejszył również dostawy dla Włoch i nie wykluczył, że uczyni to także wobec Austrii.

    Największa na świecie spółka gazowa, która pokrywa jedną czwartą zapotrzebowania Europy na gaz, zmniejszyła dostawy dla Węgier o 20 proc.

    Włoski koncern energetyczny ENI poinformował, że dostawy rosyjskiego gazu zostały zmniejszone w ostatniej dobie o 5,4 proc.

    Włochy uzupełniły zmniejszone dostawy, sięgając w środę do swych zapasów gazu. Włoskie ministerstwo przemysłu zapowiedziało na czwartek spotkanie kryzysowe, by przedyskutować powstałą sytuację.

    Według ministra przemysłu Claudio Scajoli, włoskie zapasy gazu są tak duże, że przez najbliższe tygodnie nie ma powodu do obaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane