Czytasz dzięki

GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i poszerzenie drogi z Legionowa do Zegrza

  • PAP
opublikowano: 26-06-2020, 11:47

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę drogi krajowej nr 61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

"Sukcesywnie kierujemy do realizacji kolejne inwestycje, dzięki czemu kierowcy mogą korzystać z komfortowych i bezpiecznych dróg. Rozbudowa DK61 na odcinku Legionowo - Zegrze zlikwiduje wąskie gardło na trasie z Warszawy w kierunku Pułtuska i Ostrołęki, z której korzysta wielu kierowców, w tym w ruchu tranzytowym" - powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 631, powstanie węzeł. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Postępowanie zostanie ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. Planowane podpisanie umowy z wykonawcą przy braku odwołań, to pierwszy kwartał roku 2021.

Resort przypomina, że DK61 jest systematycznie przebudowywana. Od 2006 roku trwają prace związane z rozbudową DK61 od granicy z Warszawą w kierunku Ostrołęki. Pierwszym zadaniem była budowa obwodnicy Jabłonny, która została oddana do ruchu w 2008 r. Kolejne trzy inwestycje to rozbudowa przejścia przez Legionowo. Kolejnym etapem była rozbudowa DK61 od końca obwodnicy Jabłonnej do wiaduktu. Oba zadania zostały zakończone w 2010 r.

Obecnie w realizacji jest trzeci etap, od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską w Stanisławowie Drugim. Planowany termin zakończenia robót to koniec maja 2021 r. Druga jezdnia na odcinku pomiędzy Zegrzem a Serockiem została dobudowana w latach 2007-2008,a od 2011 roku Serock omijamy już wybudowaną obwodnicą.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane