Geje domagają się większych praw inwestorskich

WST
10-09-2013, 07:14

Grupa inwestorów start-upowych i ryzykownych kapitałów zwróciła się do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (SEC) z prośbą o zapewnienie pełnych praw inwestycyjnych dla par homoseksualnych, informuje Reuters.

W liście z 4 września ponad 50 osób w ramach kampanii znanej jako StartupEquality.org wzywa SEC do  przyjęcia dla par gejowskich takich samych rozwiązań jak w przypadku osób w tradycyjnych związkach odnośnie inwestowania w trybie oferty niepublicznej i innych start-upów.

Zastrzeżenia budzi bowiem zasada SEC, która określa, kto jest uprawniony do brania udziału w prywatnych ofertach sprzedaży akcji przez spółki.

Zasada ta mówi jedynie o „akredytowanych inwestorach”, którzy spełniają warunek odpowiednich dochodów lub majątku netto. Zgodnie z tym rozwiązaniem, tradycyjni małżonkowie mogą łączyć swoje dochody by sprostać definicji „akredytowanych inwestorów”.

Pary żyjące w związkach partnerskich i homoseksualnych obawiają się, że w myśl obowiązujących przepisów mogą być odcięci i blokowani na rynku start-upów.

W czerwcu Sąd Najwyższy USA w ramach przełomowej decyzji obalił federalne prawo odmawiające prawnych korzyści małżeństwom gejów i lesbijek.

StartupEquality.org domaga się od SEC, by ta szerzej zdefiniowała termin „małżonek”, tak by obejmował partnera życiowego, wyznaczonego beneficjenta, bez względu na płeć i orientację seksualną.

Zgodnie jednak z obowiązującym prawem, SEC nie jest w stanie obecnie dokonać zmian w definicji aż do 2014 r. Ostatnie korekty w tym temacie miały miejsce w roku 2011 i dotyczyły wyłączenia wartości domu przy kalkulacji wartości netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Geje domagają się większych praw inwestorskich