Generali kupuje udziały w mniejszym konkurencie

opublikowano: 25-06-2020, 08:44

Generali, największy ubezpieczyciel we Włoszech, obecny również na polskim rynku, kupi 24,4 proc. udziałów w Cattolica Assicurazione, mniejszym rywalu z krajowego rynku, donosi Reuters.

Wartość transakcji szacowana jest na 300 mln EUR. Dotychczas największym inwestorem Cattolica był należący do amerykańskiego miliardera Warrena Buffetta wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway z 9-proc. pakietem udziałów.

Generali
Generali
REUTERS/Leonhard Foeger/File Photo/Forum

Zgodnie z umową, przejmowany podmiot będzie musiał przekształcić się ze spółdzielni ubezpieczeniowej w spółkę akcyjną.

Generali to szansa na przetrwanie dla Cattolica, którego włoski nadzór wezwał do dokapitalizowania w kwocie 500 mln EUR po tym jak w wyniku kryzysu znacząco obniżył się współczynnik wypłacalności ubezpieczyciela. 

Oprócz pakietu udziałów Generali ma mieć też możliwość dodatkowej subskrypcji, wynikającej z opcji pieniężnej call Cattolica o wartości do 200 mln EUR. 

Według danych banku inwestycyjnego Mediobanca, Cattolica jest piątym co do wielkości ubezpieczycielem na Półwyspie Apeniński, pod względem składek brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane