Geofizyka Kraków rozpoczyna poszukiwania ropy i gazu w Libii

Polska Agencja Prasowa SA
09-01-2006, 14:45

Geofizyka Kraków, spółka-córka Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA (PGNiG), jako pierwsza polska firma z branży naftowej rozpoczyna działalność poszukiwawczą ropy naftowej i gazu w Libii.

Geofizyka Kraków, spółka-córka Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA (PGNiG), jako pierwsza polska firma z branży naftowej rozpoczyna działalność poszukiwawczą ropy naftowej i gazu w Libii.

    "Równo w rok po zarejestrowaniu oddziału w stolicy Libii Trypolisie, Geofizyka wygrała pierwszy przetarg na badania poszukiwawcze w tym kraju" - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka firmy, Magdalena Pachołka. Nie podała wartości kontraktu.

    Duża libijska firma naftowa Zueitina Oil Company powierzyła Polakom realizację badań sejsmicznych na dwóch obszarach. Prace, które rozpoczną się już w przyszłym miesiącu, obejmą łącznie teren ponad tysiąca kilometrów kwadratowych.

    Jak oceniają przedstawiciele krakowskiej spółki, jest to duże zlecenie, a jego realizacja potrwa co najmniej rok. Będzie przy nim pracować około 300 osób, w większości lokalnych robotników.

    Geofizyka Kraków jest pierwszą polską firmą z branży naftowej, która uzyskała od rządu w Trypolisie zezwolenie na działalność w Libii. Firma oferuje na tamtejszym rynku przede wszystkim badania sejsmiczne, również w trudnych warunkach terenowych, oraz przetwarzanie i interpretację danych.

    Firma z powodzeniem konkuruje już na innych rynkach zagranicznych, m.in. w Czechach, Syrii, na Węgrzech i Słowacji oraz w Jemenie. Na stałe zatrudnia prawie 600 osób, a w okresach największej aktywności łączne zatrudnienie przekracza tysiąc pracowników. Spółka działa poprzez bazy w Krakowie, Krośnie i Zielonej Górze, a także oddziały zagraniczne w Czechach, Słowacji, Pakistanie i Libii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Geofizyka Kraków rozpoczyna poszukiwania ropy i gazu w Libii