Getin przygotowuje emisję obligacji

ET
opublikowano: 28-03-2011, 00:00

Bank może wyemitować papiery warte nawet 500 mln zł. Emisja wzmocni jego współczynnik wypłacalności.

Bank może wyemitować papiery warte nawet 500 mln zł. Emisja wzmocni jego współczynnik wypłacalności.

Getin Noble Bank wraca na rynek długu. W piątek spółka podpisała umowę dealerską z BRE Bankiem na zorganizowanie emisji obligacji o maksymalnej wartości 500 mln zł. Subdealerem jest Noble Securities. Półmiliardowa emisja będzie plasowana w transzach. Getin nie poinformował, kiedy zamierza uplasować pierwszą z nich. Wiadomo tylko, że umowa z BRE Bankiem została zawarta bezterminowo. Obligacje zostaną zaoferowane w ofercie niepublicznej.

O planach uplasowania papierów bank informował w połowie 2010 r. po publikacji wyników za pierwsze półrocze. Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Bank, powiedział wówczas, że spółka rozważa emisję długu o wartości 300-500 mln zł, żeby utrzymać współczynnik wypłacalności w granicach 10 proc. W ubiegłym roku znalazł się on poniżej tej granicy.

Do ostatniej emisji papierów o większej wartości przez Getin doszło w 2007 r., kiedy bank rozpoczął program sprzedaży euroobligacji o wartości do 1 mld EUR. W trzech transzach uplasował na rynku obligacje za 600 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane