Giełda w Rijadzie bije parkiet w Dubaju

opublikowano: 26-06-2018, 21:24

Różnica w wycenie między akcjami na giełdzie w Arabii Saudyjskiej i Dubaju wzrosła do największego poziomu od 2011 roku.

Akcje saudyjskie są sprzedawane „na wagę złota” w porównaniu do tych w Dubaju przez większą część czasu w ciągu ostatnich siedmiu lat, ale luka zdecydowanie powiększyła się w 2018 r. Stało się tak w reakcji na spekulacje, że parkiet w Rijadzie zostanie uwzględniony w benchmarkach rynków wschodzących przez firmy  MSCI i FTSE Russell. Tymczasem w przypadku Dubaju, który jest już częścią tych indeksów, na wycenach akcji ważą obawy związane z rynkiem nieruchomości w tym emiracie.

Średnia szacowana relacja ceny do zysku dla akcji w Arabii Saudyjskiej wzrósł w tym tygodniu do 14,7, w porównaniu do 7,3 w przypadku akcji składających się na główny indeks giełdowy w Dubaju. Różnica między nimi jest największa od stycznia 2011 r.

Główny indeks akcyjny w Arabii Saudyjskiej, Tadawul All Share Index, wzrósł w tym roku o 15 proc. podczas gdy analogiczny wskaźnik DFM w Dubaju spadł o 16 proc. notując najgorszy wynik licząc od początku roku od 2006 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu