[2000/05/18 16:11] Budimex SA Raport biezacy zawarcie kontraktu przez Budimex Poznan
Raport bieżący Bx/39/00
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 22 grudnia 1998 r. w sprawie rodzaju, formy i zakresu informacji bieżących i okresowych oraz terminów ich przekazywania przez emitentów papierów wartościowych (Dziennik Ustaw nr 163, poz.1160) - par.4, ust.1, pkt 3, w związku z par.8, ustęp 1,2 i 3 Zarząd Budimex SA informuje, że w dniu 18.05.2000 otrzymał informację o zawarciu przez spółkę zależną Budimex Poznań SA kontraktu na rozbudowę wytwórni kosmetyków w Garwolinie.
Inwestor: AVON OPERATIONS POLSKA Sp. z o.o. Garwolin,
ul. Stacyjna 77.
Wartość kontraktu - 42.850.000 zł netto.
Warunki finansowe:
- faktury miesięczne na podstawie protokółów zaawansowania robót płatne w ciągu 21 dni,
- dla zabezpieczenia roszczeń Inwestora - potrącenia z faktur w wysokości 10% wartości faktur netto. 50% kaucji zwracane po odbiorze końcowym, 50% - 6 miesięcy po odbiorze końcowym. Dodatkowo gwarancja bankowa w wysokości 10% wartości kontraktu ważna do dnia zakończenia robót.
Termin realizacji kontraktu - 31.12.2000.
Kary umowne: 10% wynagrodzenia umownego. Ponadto Inwestor ma prawo do dodatkowego odszkodowania w przypadku, gdy poniesiona przez niego szkoda przekroczy wartość kar umownych.
Nazwiska i imiona osób skladających podpisy:
Michałowski Marek-Prezes Zarządu,Dyrektor Generalny