LW BOGDANKA S.A.: Nabycie akcji przez Enea S.A. w ramach wezwania oraz zawiadomienie o powstaniu stosunku dominacji

opublikowano: 2015-10-30 12:56

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ


Spis załącznikĂłw:
Zawiadomienie_od_Enea_S.A._o_nabyciu_akcji_w_ramach_wezwania_ogloszonego_w_dniu_14_wrzesnia_2015_r..pdf  (RAPORT BIEŻĄCY)
Zawiadomienie_od_Enea_S.A._o_powstaniu_stosunku_dominacji.pdf  (RAPORT BIEŻĄCY)

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 39 / 2015
Data sporządzenia: 2015-10-30
Skrócona nazwa emitenta
LW BOGDANKA S.A.
Temat
Nabycie akcji przez Enea S.A. w ramach wezwania oraz zawiadomienie o powstaniu stosunku dominacji
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu 30.10.2015 r. otrzymał zawiadomienie od Enea S.A. o nabyciu akcji w ramach wezwania ogłoszonego w dniu 14 września 2015 r. oraz zawiadomienie o powstaniu stosunku dominacji.

W ramach wezwania ogłoszonego w dniu 14 września 2015 r do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. z siedzibą w Bogdance Enea S.A. w dniu 29 października 2015 r. nabyła 21.962.189 akcji Spółki uprawniających do wykonywania 21.962.189 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, stanowiących 64,57% głosów na walnym zgromadzeniu Spółki i w tym samym dniu przekroczyła 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

Enea S.A. wraz z podmiotem zależnym - Enea Wytwarzanie sp. z o.o. z siedzibą w Świerżach Górnych, posiada łącznie 22.448.834 akcji Spółki uprawniających do wykonywania 22.448.834 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, stanowiących 66% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.

W związku z powyższym powstał stosunek dominacji pomiędzy Enea S.A. a Spółką.

W załączeniu:
1. Zawiadomienie od Enea S.A. o nabyciu akcji w ramach wezwania ogłoszonego w dniu 14 września 2015 r.
2. Zawiadomienie od Enea S.A. o powstaniu stosunku dominacji.

Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Załączniki
Plik Opis
Zawiadomienie od Enea S.A. o nabyciu akcji w ramach wezwania ogłoszonego w dniu 14 września 2015 r..pdfZawiadomienie od Enea S.A. o nabyciu akcji w ramach wezwania ogłoszonego w dniu 14 września 2015 r..pdf Zawiadomienie od Enea S.A. o nabyciu akcji w ramach wezwania ogłoszonego w dniu 14 września 2015 r.
Zawiadomienie od Enea S.A. o powstaniu stosunku dominacji.pdfZawiadomienie od Enea S.A. o powstaniu stosunku dominacji.pdf Zawiadomienie od Enea S.A. o powstaniu stosunku dominacji

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2015-10-30 Zbigniew Stopa Prezes Zarządu
2015-10-30 Grzegorz Gawroński Prokurent