MDI ENERGIA S.A.: Informacja o zmianie wstępnych, szacunkowych, niezaudytowanych wynikach finansowych MDI Energia S.A. za 2016 rok opublikowanych w Raporcie Bieżącym 6/2017 z dnia 15 marca 2017 roku.

opublikowano: 2017-03-21 21:36

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 7 / 2017
Data sporządzenia: 2017-03-21
Skrócona nazwa emitenta
MDI ENERGIA S.A.
Temat
Informacja o zmianie wstępnych, szacunkowych, niezaudytowanych wynikach finansowych MDI Energia S.A. za 2016 rok opublikowanych w Raporcie Bieżącym 6/2017 z dnia 15 marca 2017 roku.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki pod firmą: MDI Energia Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (zwanej dalej „Emitentem”) informuje, że po opublikowaniu w dniu 21 marca 2017 roku Raportu Rocznego za rok 2016, zawierającego zaudytowane sprawozdanie finansowe Emitenta za rok 2016 podaje wybrane pozycje rachunku zysków i strat Emitenta w roku 2016 różniące się od wstępnych, szacunkowych, niezaudytowanych wyników finansowych Emitenta za 2016 rok opublikowanych w Raporcie Bieżącym 6/2017 z dnia 15 marca 2017 roku:
• przychody netto Emitenta ze sprzedaży wyniosły 162,6 miliona PLN (208,7 miliona PLN w roku 2015);
• zysk na działalności operacyjnej wyniósł 7,0 milionów PLN (8,0 miliona PLN w roku 2015);
• zysk netto wyniósł 5,9 miliona PLN (strata netto 1,7 miliona w roku 2015).

W wyniku zmiany wartości przychodów oraz innych pozycji i wskaźników sprawozdania finansowego – między innymi zysku za działalności operacyjnej i zysku netto - Emitent nie osiągnął poziomu wskaźników wymaganych w umowach kredytowych niektórych banków, w poniższych dwóch z siedmiu wskaźników:
1. roczna wartość EBITDA rozumiana jako suma zysku netto, odsetek, podatku dochodowego i amortyzacji – nie mniej niż 8,0 milionów PLN: wartość EBITDA w 2016 roku wyniosła 7,7 miliona PLN;
2. wskaźnik DSCR rozumiany jako EBITDA (liczona jak w punkcie 1 powyżej) pomniejszona o podatek dochodowy do sumy przypadających w danym okresie spłat kapitału i odsetek z tytułu zobowiązań finansowych – nie mniejszy niż 1,3: wartość DSCR w roku 2016 wyniosła 0,99.

Zarząd Emitenta otrzymał pismo z banku finansującego działalność Emitenta, iż poziom osiągniętych wskaźników nie skutkuje wypowiedzeniem zawartych z Emitentem umów kredytowych.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2017-03-21 Grzegorz Sochacki Prezes Zarządu
2017-03-21 Mirosław Markiewicz Wiceprezes Zarządu