PLAZA CENTERS N.V.: Plaza Centers tworzy spółkę w celu rozwoju sektora mieszkaniowego oraz powierzchni biurowych w projektach w Rumuni

opublikowano: 2007-10-23 13:11

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2007
Data sporządzenia: 2007-10-23
Skrócona nazwa emitenta
PLAZA CENTERS N.V.
Temat
Plaza Centers tworzy spółkę w celu rozwoju sektora mieszkaniowego oraz powierzchni biurowych w projektach w Rumuni
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Plaza Centers N.V. (“Plaza" lub “Spółka"), wiodący deweloper na rozwijających się rynkach nieruchomości ogłasza dzisiaj swoje wejście w spółkę joint venture z firmą BAS Development (“BAS") w celu rozwoju projektów w sektorze mieszkaniowym i powierzchni biurowych w Rumuni. Firma BAS jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, grającą czynną rolę na rumuńskim rynku nieruchomości, prowadzącą działalność głównie w partnerstwie z Aura Investments Limited, izraelską spółką inwestycyjną i zarządzającą, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Avivie. (AUR.TA).

Nowo założona spółka (“Spółka JV"), której właścicielem 50,1 procent udziałów będzie Plaza, pozostałe 49,9 procent pozostanie w rękach dotychczasowego udziałowca spółki BAS, wejdzie w posiadanie udziałów Spółki BAS w pięciu istniejących projektach w sektorze mieszkaniowym i powierzchni biurowych. Cena zakupu wynosząca w przybliżeniu 6.9 milionów EUR odzwierciedla początkową wartość inwestycji dokonaną przez BAS w proporcji do udziału Plazy w Spółce JV. Spółka BAS pozostanie odpowiedzialna za zarządzanie wspomnianymi projektami.

Pięć wymienionych projektów jest położonych w trzech największych miastach w Rumuni: Bukareszcie, Brasov (wjazd do Transylvanii) i Ploiesti (56 km na północ od Bukaresztu). Plaza przewiduje, że wymienione miasta są gotowe do znaczącego wzrostu, szczególnie w świetle pozytywnego wpływu ekonomicznego na ten region ze strony Unii Europejskiej. W przyszłości Spółka JV będzie pracować nad rozpoznaniem i pozyskaniem nowych możliwości rozwoju sektora mieszkaniowego i powierzchni biurowych w tych oraz innych większych miastach w Rumuni.

Komentując transakcję, Ran Shtarkman, CEO, Plaza Centers N.V. powiedział:

“Działalnością, na której będziemy się głównie skupiać pozostaje budowa centrów handlowo-rozrywkowych. Jednakże wierzymy w możliwość osiągnięcia znaczącej pozycji na szybko rozwijającym się w Rumuni rynku nieruchomości mieszkaniowych i biurowych, niewysokim kosztem i niewielkim ryzyku, przyniesie zysk, ponieważ dążymy do podniesienia wartości udziałów".

“Dobrze znamy rumuński rynek i jesteśmy tam obecni. Dlatego też jesteśmy pewni, że poszerzanie działalności o inne sektory w tym regionie przyniesie znaczące korzyści dodatkowe. Bukareszt, Brasov i Ploiesti są dynamicznymi miastami, doskonale położonymi i wierzymy, że będą one stwarzać znaczący wzrost wartości, co w rezultacie przełoży się na wyższy dochód dla naszych udziałowców“

Koniec

W celu uzyskania dalszych szczegółów prosimy o kontakt:

Plaza
Ran Shtarkman
Roy Linden
+36 1 462 7221
+36 1 462 7105

Financial Dynamics
Stephanie Highett/Lauren Mills

+44 20 7831 3113




Dodatkowe informacje


Plaza Centers N.V (www.plazacenters.com) jest wiodącym deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych w Środkowo-Wschodniej Europie. Firma skupia się na budowie nowych Centrów oraz rozbudowie istniejących centrów handlowych w głównych miastach i ważnych regionach. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie oraz od 19 października 2007 na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Plaza Centers N.V jest spółką zależną od Elbit Medical Imaging Ltd. ("EMIL"), - Izraelskiej spółki, której akcje są notowane zarówno na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Avivie oraz Giełdzie Papierów Wartościowych NASDAQ w Stanach Zjednoczonych.
Plaza Centers jest członkiem grupy Europe Israel Group kontrolowanej przez jej założyciela, Pana Mordechay Zisser. Grupa ma 11 letnie doświadczenie na rynku deweloperów centrów handlowych.

B.A.S. Development B.V., jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością specjalizująca się w rozwoju sektora mieszkalnego oraz powierzchni biurowych, głównie w Rumunii, pod nazwa "Primavera".

Aura Investments Limited jest Izraelska spółką, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Aviwie on 1993 roku (AUR.TA). Aura Europa S.A. realizuje 18 projektów mieszkaniowych, biur oraz centrów handlowych w Rumunii, na Węgrzech oraz w Kazachstanie. Dodatkowo, Aura realizuje ponad 20 projektów mieszkaniowych na terenie Izraela.

Podstawa prawna:
par. 36 rozporządzenia z Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






23 October 2007


PLAZA CENTERS FORMS PARTNERSHIP TO DEVELOP
RESIDENTIAL AND OFFICE PROJECTS IN ROMANIA





Plaza Centers N.V. (“Plaza” or the “Company”), a
leading emerging markets property developer, today announces that it has
entered into a joint venture partnership with BAS Development (“BAS”),
to develop residential and office projects in Romania. BAS is a private
company which is active in the Romanian property market and which
operates primarily in partnership with Aura Investments Limited, an
Israeli investment and management company listed on the Tel Aviv Stock
Exchange (AUR.TA).





A newly established company (the “JV Company”), of
which 50.1 per cent will be owned by Plaza and the remaining 49.9 per
cent by the current shareholders of BAS, will acquire BAS’ ownership in
five existing residential and office development projects. The
acquisition price of approximately €6.9 million reflects the initial
value of BAS’ net interest in the projects. BAS will retain
responsibility for managing these projects.





The five projects are located in three of Romania’s
largest cities: Bucharest, Brasov (the gateway to Transylvania) and
Ploiesti (56 km north of Bucharest). Plaza anticipates that these cities
are poised for significant growth, particularly in light of the positive
economic impact of the EU on this region. In the future, the JV Company
will work to identify and secure additional residential and office
development opportunities in these and other large cities in Romania.





Commenting on the deal, Ran Shtarkman, CEO, Plaza
Centers N.V. said:





“Our main focus of activity will continue to be
shopping and entertainment centres. However, we believe the opportunity
to gain a position in Romania’s fast growing residential and office
markets, at little cost and risk to Plaza, will generate a profitable
return as we strive to generate increased shareholder value.





“We know the Romanian market very well and have a
strong local presence. We are therefore confident that diversifying into
additional sectors in this region will generate significant additional
returns. Bucharest, Brasov and Ploiesti are vibrant cities in excellent
locations which we believe will generate significant value growth. This,
in turn, will translate into higher returns for our shareholders.”





Ends





For further details please contact:





Plaza


Ran Shtarkman


Roy Linden


+36 1 462 7221


+36 1 462 7105





Financial Dynamics


Stephanie Highett/Lauren Mills





+44 20 7831 3113


Notes to Editors





Plaza Centers N.V. (www.plazacenters.com) is a
leading emerging markets developer of shopping and entertainment
centres. It focuses on constructing new centres and, where there is
significant redevelopment potential, redeveloping existing centres in
both capital cities and important regional centres. The Company is dual
listed on the Main Board of the London Stock Exchange and, as of 19
October 2007, the Warsaw Stock Exchange. Plaza Centers N.V. is an
indirect subsidiary of Elbit Medical Imaging Ltd. (“EMIL”), an Israeli
public company whose shares are traded on both the Tel Aviv Stock
Exchange in Israel and the NASDAQ Global Market in the United States.





Plaza Centers is a member of the Europe Israel Group
of companies which is controlled by its founder, Mr Mordechay Zisser. It
has undertaken real estate development in emerging markets for more than
11 years.





B.A.S. Development B.V., a private company, which
specialises in the development of residential and office schemes, mainly
in Romania, under the brand name “Primavera”.





Aura Investments Limited is an Israeli public company
which has been traded on the Tel Aviv stock exchange since 1993
(AUR.TA). Through its 100% subsidiary, Aura Europe SA, it is active in
the development of 18 residential, office and retail projects in
Romania, Hungary and Kazakhstan. In addition, Aura is active in the
development of over 20 residential projects in Israel.


INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2007-10-23 Ran Shtarkman Prezes i CEO