W minionym tygodniu indeks Standard & Poor’s 500 stracił 2,4 proc.
- Godni zaufania ludzie, i tu nie mam na myśli polityków, zauważają, że zeszłoroczne wykresy wyglądają niepokojąco podobnie do tych poprzedzających rok 1987 – powiedział.
Zarówno teraz i wtedy rynki osiągnęły szczyt w kwietniu, a następnie spadły w czerwcu, zanim wspięły się na kolejny szczyt w sierpniu-wrześniu.
Markman nie spodziewa się jednak krachu w stylu 1987 r., ponieważ wówczas wiele akcji było znacznie przewartościowanych, tym razem tak jednak nie jest. Ponadto Rezerwa Federalna pod rządami Alana Greenspana tuż przed krachem podniosła stopy procentowe, co oczywiście w najbliższej przyszłości się nie zdarzy.
"Giełdy wyglądają niepokojąco podobnie jak przed krachem w 1987 r."
Zarówno wskaźniki techniczne jak i fundamentalne wyglądają źle dla giełd, zauważa Jon Markman, z MarketWatch.