Giertych: chciałbym poznać motywy działania Samoobrony

Polska Agencja Prasowa SA
21-09-2006, 16:18

Wicepremier i lider LPR Roman Giertych ocenił zachowanie Samoobrony jako "dziwaczne przekroczenie reguł gry".

Wicepremier i lider LPR Roman Giertych ocenił w czwartek zachowanie Samoobrony jako "dziwaczne przekroczenie reguł gry". Jak dodał, chciałby poznać motywy tego zachowania.

"Ja nie wiem, czy koalicja się rozpadnie czy nie, ale wiem jedno - tego typu działania, które są kontynuowane dzień w dzień na pewno skutkują podważaniem stabilności całego układu (rządowego)" - mówił Giertych dziennikarzom po wyjściu z Kancelarii Premiera, gdzie jednocześnie trwało spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego z Zytą Gilowską.

Na czwartkowej konferencji w Sejmie Lepper powtórzył, że jeśli budżet na 2007 rok będzie w takim kształcie jak omawiany na środowym nieformalnym posiedzeniu rządu Samoobrona go nie poprze. Spotkał się także z szefem PO Donaldem Tuskiem.

W reakcji szef klubu PiS Marek Kuchciński powiedział, że Samoobrona złamała umowę koalicyjną i PiS nie może traktować Samoobrony jako poważnego koalicjanta.

"Uważam cały ten ciąg zdarzeń z działaniami Andrzeja Leppera za dziwaczne przekraczanie reguł gry. Podpisaliśmy umowę koalicyjną na określonych zasadach i na określony czas. Do dzisiaj nie rozumiem jaki jest powód tego typu działań" - skomentował tę sytuację Roman Giertych.

Jego zdaniem, działania partii Andrzeja Leppera "powodowane są czym innym" niż prace na budżetem. "Na pewno nie jest to problem budżetowy, wczoraj mieliśmy dobre spotkanie, które przybliżyło nas do kompromisu budżetowego" - argumentował. Jak mówił, chciałby poznać motywy "tego typu postępowania".

Według szefa LPR, "to co w tej chwili codziennie funduje nam Samoobrona jest postępowaniem podważającym funkcjonowanie rządu" i zaufanie do trzech koalicyjnych partii.

Giertych zaapelował jednocześnie do Samoobrony, aby zaprzestała tego typu działań, bo one nie służą Polsce.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Giertych: chciałbym poznać motywy działania Samoobrony