Czytasz dzięki

Gigant amerykańskiego detalu będzie miał niższą marżę z powodu kradzieży

opublikowano: 11-12-2019, 18:10

Szefowie Home Depot, wielkiej amerykańskiej sieci sklepów z artykułami budowlano-montażowymi uważają, że kryzys opioidowy mógł przyczynić się do zaskakującego wzrostu liczby kradzieży zarówno w sklepach, jak i magazynach.

Home Depot poinformowało, że centra dystrybucyjne, w których znajdują się zarówno towary firmy, jak i innych detalistów, stały się celem zorganizowanych grup przestępczych, które kradną produkty wartości milionów dolarów. Kradzieże osiągnęły taką skalę, że spowodują spadek marży operacyjnej Home Depot w przyszłym roku, poinformowała spółka analityków w środę.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- To dzieje się wszędzie w branży detalicznej – powiedział prezes Craig Menear. - Uważamy, że ma to związek z kryzysem opioidowym – dodał.

Przedstawiciele władz spółki ujawnili w środę, że w jednym przypadku złodzieje zostali złapani na próbie kradzieży z centrum dystrybucyjnego dóbr wartości 16,5 mln USD.

Stanowisko władz Home Depot to jeden z pierwszych przypadków  kiedy duży amerykański detalista wskazał kryzys opioidowy jako powód pogorszenia wyników firmy. USA mają problem wynikający z dziesięcioleci nadużywania przez Amerykanów uzależniających leków opioidowych. 

Amerykańscy detaliści tracą ok. 51 mld USD rocznie sprzedaży z powodu kradzieży, ogłosiła wcześniej w tym roku Krajowa Federacja Handlu Detalicznego (NRF).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane