Gigant zarządzania majątkiem radzi inwestorom ograniczyć oczekiwania

opublikowano: 14-01-2020, 12:11

Mark Haefele, szef inwestycji w UBS Global Wealth Management powiedział, że klucz do inwestowania w tym roku jest taki sam jak recepta na szczęśliwe małżeństwo: obniż swoje oczekiwania.

Podczas wystąpienia na konferencji w Singapurze Haefele powiedział, że inwestorzy powinni oczekiwać w tym roku otoczenia generującego niski zwrot, w którym będą musieli ciężej pracować na zysk, potencjalnie zwiększając zaangażowanie w akcje. Zwrócił uwagę, że poszukiwanie rentowności skłoniło duże instytucje do zmian w portfelach w kierunku akcji i inwestycji prywatnych, co jest przyczyną siły rynku w styczniu.

Haefele, który tłumaczy ostatnie duże wzrosty na rynkach zalaniem ich pieniędzmi przez banki centralne, przyłączył się do grupy ekspertów, którzy obawiają się o zwroty z inwestycji w tym roku po tym jak MSCI All-Country World Index zyskał 24 proc. w 2019 r. Jego zdaniem, inwestorzy powinni zainteresować się przede wszystkim spółkami dywidendowym i generującymi duże zyski, z niską dźwignią i mniejszą zmiennością wyników.

- Strategia dywidendowa może wam dostarczyć dodatkowy dochód i pomoże zabezpieczyć wasz portfel nawet jeśli zostaniecie zmuszeni wejść w akcje – powiedział Haefele.

Zarządzający ponad 2,5 bln USD aktywów menedżer rekomenduje także zwiększenie inwestycji w spółki związane z 5G i terapiami genowymi w perspektywie dekady.

- Będą potężne inwestycje w 5G, szczególnie w Azji – powiedział Haefele. – Będziecie mieli zwroty w tej branży większe niż tempo wzrostu globalnego PKB – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane