Globtroter

opublikowano: 08-12-2020, 20:00

Tytuł Globtrotera trafił do Grupy Kapitałowej Fasing. Wyróżnione zostały Fabryka Obrabiarek Rafamet oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Nagroda główna: Grupa Kapitałowa Fasing

Grupa Kapitałowa Fasing zajmuje się produkcją łańcuchów m.in. do przemysłu górniczego, energetyki, transportu i przeładunku, budownictwa czy przemysłu stoczniowego. Działa na 48 rynkach na całym świecie – i zapowiada, że to nie koniec ekspansji.

Zdzisław Bik, prezes grupy Fasing

– Nie chcemy na tym poprzestać. Rozpoznajemy różne modele wejścia na nowe rynki zagraniczne w zależności od regionu. Od lat dążymy do znacznej dywersyfikacji naszej działalności, pozwala nam to dostarczać produkty do nowych branż i odbiorców – mówi Zdzisław Bik, prezes grupy Fasing.

Dodaje, że każdy nowy rynek wymaga od firmy nauczenia się schematu działania na nim. Bywa, że to, co w jednym z krajów jest oczywistym standardem, w drugim może zupełnie się nie sprawdzić.

– Mamy jednak znakomitą kadrę doświadczonych i zaangażowanych handlowców oraz ekspertów, dla których spotkanie z nową kulturą biznesową nie jest barierą, a wyzwaniem, które chcą podjąć – mówi Zdzisław Bik.

Jego zdaniem nie ma jednego przepisu na sukces za granicą. Aby być skutecznym, trzeba indywidualnie podchodzić do każdego rynku i każdego odbiorcy o nowym profilu.

– Na nasz międzynarodowy sukces składa się doświadczona kadra, elastyczność działania, ponad stuletnie doświadczenie w nieprzerwanej produkcji oraz niekwestionowana jakość naszych rozwiązań – mówi Zdzisław Bik.

W 2019 r. wartość eksportu Grupy wyniosła 93,63 mln zł. Eksport stanowi 61,5 proc. sprzedaży firmy. Najwięksi odbiorcy to Chiny, Ukraina, Szwecja, Rosja, Niemcy, Białoruś, Australia, Kazachstan, Belgia i Turcja. Grupa Fasing ma swoje spółki zależne w Niemczech, Czechach, Rosji, na Ukrainie oraz tak odległych rynkach jak Chiny i Stany Zjednoczone. To umożliwia jej bezpośredni dostęp do tamtejszego rynku i ułatwia dotarcie do konsumentów na całym kontynencie.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

– Dzięki temu jesteśmy zawsze blisko klientów – zarówno w zakresie dostaw naszych rozwiązań, jak i usług serwisowych – podkreśla Zdzisław Bik.

Dodaje, że z każdym klientem firma utrzymuje partnerskie relacje. Wspiera konsumentów zarówno w procesie podejmowania decyzji o wyborze danego rozwiązania, jak i jego instalacji. Oferuje również obsługę posprzedażową.

– Opracowaliśmy własny model współpracy z naszymi partnerami, który jest satysfakcjonujący na każdym etapie dla każdej ze stron – zaznacza Zdzisław Bik.

Wyróżnienie: Fabryka Obrabiarek Rafamet

Ta spółka, działająca w przemyśle elektromaszynowym, eksportuje swoje produkty do 80 krajów. Jury doceniło jej odważne działania na odległych rynkach, takich jak Arabia Saudyjska, Argentyna, Australia, Azerbejdżan, Pery, Tajlandia, Japonia i Indonezja. Wielkość firmowego eksportu w ubiegłym roku wyniosła 57,27 mln zł, co stanowiło 68 proc. całej sprzedaży.

Wyróżnienie: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych eksportuje swoje produkty do 53 państw. Odważnie zdobywa odległe rynki, mimo że w jej przypadku wiąże się to ze szczególnymi wyzwaniami, takimi jak konieczność dostosowania się do wymogów dotyczących jakości i bezpieczeństwa klienta oraz organizacja transportu specyficznych produktów. Firma produkuje m.in. banknoty, dokumenty, systemy do personalizacji i zabezpieczone druki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane