Główny ekonomista UBS też widzi bańkę na bitcoinie

opublikowano: 06-11-2017, 10:43
aktualizacja: 06-11-2017, 10:44

Paul Donovan, główny globalny ekonomista UBS porównuje gwałtowny wzrost cen bitcoina i innych kryptowalut do największych w historii baniek spekulacyjnych.

Donovan uważa, że gwałtowny wzrost cen bitcioina i innych kryptowalut jest podobny do „tulipomanii” w Holandii w pierwszej połowie XVII wieku i hiperinflacji w Niemczech w czasach Republiki Weimarskiej. Co ciekawe, jego uwagi pojawiły się po ogłoszeniu przez CME Group zamiaru uruchomienia rynku kontraktów terminowych na bitcoina jeszcze w tym roku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Amsterdam 1636. Początek rynku terminowego na tulipany. Ceny rosną. Amsterdam, luty 1637. Bańka tulipanowa pęka #beenherebefore – napisał na Twitterze Donowan.

Zaznaczył, że choć jest przeciwnikiem krypto walut, to jednocześnie jest wielkim fanem technologii, na której bazują, czyli blockchainy. Podkreślił, że UBS uważa blockchain jako platformę, która powinna nadal się rozwijać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Główny ekonomista UBS też widzi bańkę na bitcoinie